Reklama
Reklama

Szykuje się weekend z utrudnieniami na ważnym skrzyżowaniu w Poznaniu. Poniedziałek też! Objazdy

fot. MPK Poznań
fot. MPK Poznań

Na skrzyżowaniu Bukowska / Przybyszewskiego trzeba wymienić fragment torowiska.

- W rejonie skrzyżowania ulic Bukowskiej i Przybyszewskiego konieczna jest wymiana zużytych szyn na torze prowadzącym w kierunku Ogrodów (tor w przeciwnym kierunku był awaryjnie wymieniany wiosną). Z powodu tych prac w nocy z piątku na sobotę (22/23 września) zostanie wstrzymany ruch tramwajów wzdłuż ulicy Przybyszewskiego. Tramwaje linii 7 zostaną skierowane w obu kierunkach na trasę objazdową ulicami Dąbrowskiego, Kraszewskiego, Zwierzyniecką, Roosevelta i Grunwaldzką. Wszystkie odjazdy z Ogrodów będą realizowane o 10 minut wcześniej w stosunku do odjazdów rozkładowych - wyjaśnia MPK Poznań.

Ale z utrudnieniami muszą się liczyć także pasażerowie autobusów i kierowcy. - Od nocy z 22 na 23 września nie będzie możliwy przejazd na wprost ulicą Bukowską oraz skręty w lewo we wszystkich relacjach na skrzyżowaniu. Autobusy linii 148, 159, 163, 169, 177, 212 i 222 jadące od strony ronda Kaponiera po obsłużeniu przystanku "Polna Szpital" pojadą ulicą Bukowską do ulicy Przybyszewskiego, następnie skręcą w prawo i pojadą do skrzyżowania z ul. Szamarzewskiego. Tam wykonają manewr nawrotu i pojadą do ulicy Bukowskiej, skąd pojadą dalej trasami bez zmian - dodaje.

To nie koniec. - Autobusy linii 148, 159, 163, 169, 177, 212 i 222 jadące w kierunku ronda Kaponiera po obsłużeniu przystanku "Grodziska" pojadą ulicą Bukowską do ulicy Przybyszewskiego, następnie skręcą w prawo i pojadą do skrzyżowania z ul. Marcelińską. Tam wykonają manewr nawrotu i pojadą do ulicy Bukowskiej, skąd pojadą dalej trasami bez zmian. Autobusy skręcające z ulicy Bukowskiej w ulicę Przybyszewskiego będą dodatkowo zatrzymywać się na przystankach "Bukowska" znajdujących się zaraz za skrętem (przy kościele w kierunku ul. Marcelińskiej oraz przy szkole w kierunku ul. Szamarzewskiego).

Co z tramwajem nocnym? - Tramwaje linii 201, które wykonują kurs skrócony z Franowa do Mostu Teatralnego i dalej do zajezdni Franowo, pojadą trasą objazdową od przystanku "Rynek Jeżycki" przez Kraszewskiego, Zwierzyniecką, Roosevelta i Grunwaldzką do przystanku "Rondo Jeziorańskiego" i dalej trasą bez zmian.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
24℃
17℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
5.88 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro