Reklama
Reklama

Nowy plac zabaw w Poznaniu. Powstał z budżetu obywatelskiego

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

Na Szczepankowie.

Szczepankowo to rejon Poznania, w którym nie ma zbyt wielu miejsc, w których dzieci mogłyby się bezpiecznie pobawić. Dlatego przy ulicy Skibowej 13 wybudowano nowy plac zabaw. - Znajdują się na nim dwa obiekty linowe, po których dzieci mogą się wspinać: stożek i karuzela. Są też dwie rozbudowane zjeżdżalnie, ławeczka równoważna, domek z elementami ścianki wspinaczkowej oraz huśtawka z dwoma siedziskami. Plac jest w całości wysypany piaskiem, by zapewnić bezpieczeństwo dzieciom. Wytyczono jednak na nim ścieżkę z pozbruku - podaje miasto.

Nowością jest też drzewa i krzewy posadzone w okolicy. Co istotne, plac znajduje się przy przedszkolu i w godzinach 9.30 - 12.00 w dni robocze jest on do wyłącznej dyspozycji dzieci z przedszkola. - W pozostałych godzinach we wszystkie dni tygodnia miejsce to jest dostępne dla wszystkich małych mieszkańców osiedla i ich opiekunów.

Plac powstał w ramach pieniędzy pozyskanych z budżetu obywatelskiego. Zastąpił stare urządzenia dla dzieci, które się tam znajdowały. - To już 232 projekt zrealizowany dzięki PBO i 44 plac zabaw. Poznański Budżet Obywatelski jest właśnie po to - by realizować przedsięwzięcia, których najbardziej potrzebują mieszkańcy. W piątek będziemy losować numery dla projektów w jego kolejnej edycji - zachęcam wszystkich do głosowania - mówi Patryk Pawełczak, dyrektor Gabinetu Prezydenta UMP.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
4℃
Poziom opadów:
8.5 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
6.83 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro