Reklama

W centrum Poznania powstał nowy mural. Ma się zmieniać wraz z porami roku

fot. MURALL Studio
fot. MURALL Studio

Można go zobaczyć na ścianie kamienicy przy ulicy Zielonej 5.

Inwestorem jest Deveprom, który odpowiada za renowację budynku. - Motywem przewodnim projektu jest połączenie i przenikanie natury i muzyki. Kompozycja składa się z roślinności oplatającej ścianę wokół w taki sposób, tworząc na środku płycinę w kształcie fortepianu. W podstawie umieszczone są grające na instrumencie dłonie, nawiązujące do Fryderyka Chopina, imiennika parku. Dynamiczne klawisze w swojej prostej formie mają nawiązywać do układu okien i rytmu sąsiadującej elewacji. W gałęziach ukryte są ptaki, które prześwitując między konarami drzew przenikają się z otoczeniem - wyjaśnia Dorota Piechocińska, ilustratorka.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Współautor, Dominik Dziedzina z MURALL Studio precyzuje, że dzieło wiosną i latem jest schowane w koronach drzew, ale wraz z nadejściem jesieni zostanie odsłonięty. - Mogłoby się wydawać że tak duże drzewa przysłonią widok muralu całkowicie, jednak szczęśliwie mural można podziwiać w całej okazałości już teraz, stojąc bezpośrednio pod ścianą. Zaglądając tam po południu w słoneczny dzień, doświadczyć możemy przepięknej gry światła, które delikatnie przenika przez starodrzew, mieszając iluzję malarskich cieni, z tymi prawdziwymi, rzuconymi przez drzewa.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
11.60 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro