Reklama
Reklama

Ogromny korek na drodze dojazdowej do centrum Poznania. Tak będzie też w piątek!

Zdjęcie ilustracyjne | fot. PIM
Zdjęcie ilustracyjne | fot. PIM

Zgodnie z przewidywaniami, korkuje się dojazd z ronda Śródka do Garbar.

Już w środę podawaliśmy, że na czwartek i piątek zaplanowano kolejne prace związane z budową drogi rowerowej na Estkowskiego. Układana jest tu nawierzchnia bitumiczną wzdłuż trasy dla rowerów, a to wiąże się z zamykaniem kolejnych odcinków ulicy Estkowskiego.

Od czwartku, na sfrezowanych w ubiegłym tygodniu fragmentach jezdni ulic Estkowskiego i Garbary, układana jest nawierzchnia. Zgodnie z zapowiedziami Poznańskich Inwestycji Miejskich, kierowcy jadący od strony Śródki w Kierunku centrum mają do dyspozycji co najmniej jeden pas ruchu, a prace przebiegają dynamicznie.

- 21 września wyłączony z ruchu na czas układania nawierzchni będzie prawy pas ul. Estkowskiego od skrzyżowania z ul. Garbary do ul. Szyperskiej, czyli na jezdni dla jadących od Śródki do centrum. Następnie drogowcy przeniosą się na prawy pas ul. Estkowskiego od ul. Szyperskiej w kierunku mostu Bolesława Chrobrego. W czasie prac występować będą utrudnienia związane z zawężeniem jezdni i ruchem pojazdów budowy. 22 września planowane są roboty na lewym pasie ul. Estkowskiego od Garbar do ul. Szyperskiej, a potem od ul. Szyperskiej w stronę mostu Chrobrego. W tym czasie dostępny będzie prawy pas o nowej nawierzchni.

Niestety na trasie tworzy się korek. Kierowcom radzimy wybieranie alternatywnych tras.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
1.1 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
16.23 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro