Reklama
Reklama

Kontrowersyjny duchowny uczy historii w szkole podstawowej

fot. KSM Polska / YouTube
fot. KSM Polska / YouTube

Ksiądz Tomasz Brussy od września jest nauczycielem we Wrześni.

Radio Warta ustaliło, że od 1 września w Szkole Podstawowej nr 6 we Wrześni historii uczy Tomasz Brussy. Lokalni dziennikarze podają, że kontrowersyjny duchowny wziął urlop kapłański i zamiast służyć wiernym, skupił się na nauczaniu dzieci.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Postać księdza Brussego przewijała się już na epoznan.pl. Chociażby w czerwcu informowaliśmy, że wikariusz parafii pod wezwaniem Ducha Świętego i Serca Pana Jezusa w Gostyniu został mianowany wikariuszem parafii pw. NMP Wniebowziętej w Śremie. Przeniesienie miało nastąpić 25 sierpnia, ale z ustaleń Radia Warta wynika, że posługi w Śremie nie zaczął.

W zupełnie innym kontekście o duchownym w lipcu 2019 roku pisała Gazeta Wyborcza. Wówczas okazało się, że ksiądz wcześniej związany z Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży w Poznaniu wspiera homofobiczną akcję wlepkową Gazety Polskiej. Gazeta poinformowała, że w jednym z numerów pojawi się dodatek w postaci wlepki z napisem "Strefa wolna od LGBT". Ksiądz Brussy ideę poparł, co więcej skomentował działanie gazety słowami "Stop homopropagandzie".

Radio Warta rozmawiało z dyrektorem szkoły, w której zatrudniono mężczyznę. Dyrektor przyznaje, że to praca na zastępstwo, na czas określony. Zgłosiło się kilku chętnych, ale propozycja duchownego okazała się najlepsza. Dyrektor w rozmowie z rozgłośnią nie odniósł się do poglądów księdza. Stwierdził, że to prywatna sprawa każdego człowieka.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

5℃
0℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
15.18 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro