Reklama
Reklama

W autobusie do dziewczynki przysiadł się mężczyzna i oglądał zdjęcia nagich kobiet. Poinformowano policję

Zdjęcie ilustracyjne | fot. T. Rybarczyk / UMiG Swarzędz
Zdjęcie ilustracyjne | fot. T. Rybarczyk / UMiG Swarzędz

Do zdarzenia doszło w autobusie na trasie Bogucin - Kobylnica.

Ostrzeżenie w tej sprawie opublikował portal swarzedz24.pl. - Dzisiaj w autobusie pomiędzy Bogucinem a SP im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Kobylnicy do małoletniej uczennicy dosiadł się obcy mężczyzna, który przedstawiał dziewczynce treści o charakterze pornograficznym, w dalszej kolejności wysiadł za uczennicą pod szkołą. Dopiero, gdy zaczęła krzyczeć, mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia. Jest poszukiwany przez policję. Dyrekcja SP w Kobylnicy również wystosowała ostrzeżenie - podano w komunikacie.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z policją. Jak wyjaśnia Iwona Liszczyńska z wielkopolskiej policji, policjanci otrzymali telefoniczne zgłoszenie o tym zdarzeniu. - Zadzwoniła do nas dyrektorka szkoły podstawowej w Kobylnicy. Wyjaśniła, że z relacji uczennicy jadącej autobusem do szkoły wynika, iż w trakcie podróży dosiadł się do niej mężczyzna, który oglądał w telefonie zdjęcia nagich, roznegliżowanych kobiet - mówi.

Dziewczynka opisała, że mężczyzna nie próbował nawiązać z nią kontaktu, nie dotknął jej, ani nie kierował telefonu w jej stronę. - Nie zmienia to faktu, że dziecko się przestraszyło, opuściło miejsce siedzące i stanęło obok kierowcy. Dziewczynka skontaktowała się ze swoją mamą i poinformowała o sprawie pracowników szkoły - dodaje.

Na ten moment trudno mówić o tym, czy mężczyzna popełnił czyn zabroniony. - Dobrze, że policja jest informowana o takich zdarzeniach - kończy Liszczyńska.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
6.66 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro