Reklama
Reklama

Obowiązkowa deratyzacja! Właściciele i zarządcy budynków będą kontrolowani

fot. Miasto Poznań
fot. Miasto Poznań

Przez cały październik będzie trwało eliminowanie szczurów.

Właściciele i zarządcy nieruchomości na terenie miasta mają obowiązek wyłożenia specjalistycznych preparatów do zwalczania gryzoni. W tym okresie właściwe służby będą kontrolować prowadzone działania - uprzedza Miasto Poznań.

Deratyzacja ma na celu wyeliminowanie szczurów i myszy, które przenoszą choroby zakaźnie. Ta czynność wykonywana jest w Poznaniu dwa razy w roku, wiosną i jesienią.

Miasto Poznań poinformowało, że odbędą się kontrole, właściciele i zarządcy budynków będą sprawdzani, czy wykonali odpowiednio deratyzację.

W pobliżu trutek należy umieścić napisy ostrzegawcze. Zarządca nieruchomości ma obowiązek usuwać padłe szczury. W czasie trwanie deratyzacji, właściciele psów i kotów powinni zwracać szczególną uwagę na swoje zwierzęta, aby nie zjadły trutek.

Nad sposobem prowadzenia akcji czuwają odpowiednie służby. Przez cały okres deratyzacji, czyli od 1 do 31 października, funkcjonariusze Straży Miejskiej Miasta Poznania oraz służby Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego będą kontrolować właścicieli i zarządców nieruchomości. Sprawdzać będą wyłożenie preparatów do zwalczania gryzoni oraz uporządkowanie terenu - informuje Miasto Poznań.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
23℃
12℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
12.01 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro