Reklama

Rusza przebudowa kolejnej poznańskiej ulicy

fot. ZDM
fot. ZDM

Tym razem na Jeżycach.

Mowa o ulicy Słowackiego. Prace mają się rozpocząć za tydzień, 26 września. Metamorfozę przejdzie odcinek pomiędzy Kraszewskiego i Wawrzyniaka. - Z uwagi na duży zakres, prace zostały podzielone na dwa etapy. W pierwszym remontowany będzie odcinek od ulicy Kraszewskiego do wysokości nr 47 (w rejonie wejścia do Szkoły Podstawowej). Na czas prac będzie on zamknięty dla ruchu. Możliwy będzie dojazd do posesji, ale parkowanie będzie mogło obywać się tylko na posesjach, przy ulicy obowiązywać będzie zakaz parkowania - podaje Zarząd Dróg Miejskich.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

- Na fragmencie od ul. Wawrzyniaka do wysokości szkoły obowiązywać będzie ruch dwukierunkowy, bez możliwości zaparkowania pojazdu. Objazd wytyczono ulicami Kraszewskiego, Jackowskiego, Wawrzyniaka. W drugim etapie wyłączony z ruchu zostanie odcinek od ulicy Wawrzyniaka do nowo wybudowanego placu przed szkołą - dodaje.

Na ulicy sporo się zmieni. Pojawią się tu nowe chodniki, jezdnia, zieleń. Przed szkołą powstanie wyniesiony plac, by kierowcy musieli tu zwalniać. Na placu pojawią się drewniane meble miejskie. Rewolucję przejdzie też parkowanie. - Samochody zostaną usunięte z chodników i będą zlokalizowane równolegle po obu stronach jezdni. Pojawi się nowa roślinność: 12 klonów oraz zieleń niska (m.in. kwitnące krzewy róż, byliny, ozdobne trawy i rośliny cebulowe), dla której przeznaczono miejsca zajmowane dotąd przez parkujące auta.

Koszt prac to ponad 3 mln złotych. Pieniądze pochodzą m.in. z wpływów ze Strefy Płatnego Parkowania oraz poprawki budżetowej radnego Łukasza Mikuły. Prace budowlane mają się tu zakończyć w listopadzie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. Między innymi dla Poznania i powiatu ostrzeżenia drugiego stopnia!
28℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
5.81 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro