Reklama
Reklama

Park Kruszewnia - idealne miejsce na własne gniazdko

Jeśli jesteś miłośnikiem natury, cenisz akompaniament ptaków przy porannej kawie - zapraszamy Cię do Parku Kruszewnia. Chronos Development właśnie rozpoczął budowę osiedla, które ma harmonijnie łączyć życie blisko natury z życiem we wspólnocie. Podczas najbliższych targów będzie można zapoznać się z nową ofertą.

PARK KRUSZEWNIA

Idealne miejsce na własne gniazdko.

Wielu z nas marzy o domu na wsi, gdzie będzie spokojniej i bezpieczniej niż na ruchliwych miejskich ulicach. Ale doceniamy też obecność sąsiadów, którzy służą pomocą w trudniejszych momentach, zaopiekują się dzieckiem, czy zerkną na posesję, kiedy wyjeżdżamy na wakacje.

I jak tu zjeść ciastko i mieć ciastko?

- Od wielu lat szukamy idealnego przepisu na podmiejskie osiedle i każda nasza inwestycja ma nieco inny charakter - tłumaczy Bartosz Grycz, prezes zarządu Chronos Development, firmy od 14 lat budującej domy w podpoznańskich miejscowościach. - Teraz wybraliśmy działkę w Kruszewni, w gminie Swarzędz, w sąsiedztwie pięknej wiejskiej drogi obsadzonej potężnymi drzewami, w otoczeniu pól i łąk. Ta zadrzewiona droga, spokój okolicy przekonały nas, że nie należy uciekać od tego, co na wsi kochamy - od drzew, krzewów bzu rosnących na miedzy i śpiewających ptaków.

Developer opowiadając o osiedlu roztacza wizję domów zatopionych w zieleni.

- Nie rzucamy słów na wiatr - przekonuje pan Bartosz. - Już budując w Rabowicach sadziliśmy drzewa podczas budowy, co sprawi, że po zakończeniu prac będzie już na osiedlu piękna zieleń, wpływająca nie tylko na widoki za oknem, ale przede wszystkim na jakość powietrza i temperaturę w ogrodach, co podczas takich wakacji, jak tegoroczne, ma ogromne znaczenie. Dlatego w nowej inwestycji, w Parku Kruszewnia, drzewa wzdłuż głównej alei posadzimy jeszcze zanim zakończymy budowę pierwszego etapu.

Nazwa osiedla zobowiązuje. Park Kruszewnia ma stać się podmiejską enklawą zieleni, rozbrzmiewającą każdego dnia śpiewem ptaków i śmiechem dzieci.

- Nasze osiedle ma być przede wszystkim bezpieczne - mówi Piotr Hofman, dyrektor sprzedaży w Chronosie. - Dlatego pojawią się tu chodniki oddzielone od ulicy pasem zieleni, domy staną przy bocznych alejkach. W każdej alejce budynków będzie niewiele, aby zachować kameralny charakter tego miejsca.

Developer znalazł także miejsce na zielone skwery, gdzie będzie można odpocząć. To szczególnie ważne dla osób z małymi dziećmi i dla osób starszych.

- Park Kruszewnia to rozległe założenie mieszkaniowe - mówi Bartosz Grycz. - Planujemy jego budowę na kilka lat, a naszym docelowym planem jest stworzenie przyjaznego miejsca do życia.

Dziś developer wprowadza do sprzedaży pierwszy etap osiedla, który obejmie realizację alei osiedlowej o parkowym charakterze i bocznych alejki, w których powstanie 11 domów dwulokalowych. Nie będą to jednak identyczne jednostki mieszkalne.

- Nasze domy budujemy dla ludzi w różnym etapie życia - tłumaczy Piotr Hofman. - Młodym, wchodzącym dopiero w dorosłość, proponujemy nasz dom rozwojowy- taki, który dziś ma 53 m2, a za kilka lat, niewielkim nakładem środków, można go powiększyć do 87 m2. Rodzinom z dziećmi możemy zaoferować domy dwulokalowe, z garażem lub bez. Mają one powierzchnię, o jaką najczęściej pytają nas klienci - od 104 do 125 m2.

Firma zastosowała ciekawy zabieg - domy zwykle oznaczane symbolami liter, w Parku Kruszewnia noszą nazwy ptaków.

- Szukaliśmy motywu, który będzie się kojarzył z parkiem, zielenią, naturą, ale nie będzie tak oczywisty, jak drzewa - opowiada nam Małgorzata Grycz, współwłaścicielka firmy. - Zaproponowałam zespołowi wykorzystanie ptaków, a oni podchwycili tę ideę błyskawicznie, zaskakując mnie pięknymi ptasimi opowieściami. Czytając nasz katalog będziecie mogli dowiedzieć się, jak mieszkają ptaki, które patronują naszemu osiedlu i dlaczego właśnie je wybraliśmy.

Domy w Parku Kruszewnia noszą nazwy Zimorodek, Kowalik i Raniuszek.

Zimorodki do domy jednorodzinne, dwulokalowe. Każdy ma dwie pełne kondygnacje, a co drugi - garaż, z którego można przejść bezpośrednio do domu. W domach tych można urządzić wygodnie nawet sześć pokoi.

Kowaliki to w Parku Kruszewnia rzadkość. W pierwszych etapach osiedla będą to zaledwie 4 domy. Kowaliki - zainspirowane samodzielnymi ptakami - to domy wolnostojące, jednolokalowe. Wygodne i funkcjonalne, otoczone będą sporymi ogrodami.

Najmniejsze domy w ofercie to oczywiście Raniuszki. Inaczej niż pozostałe, te nie mają dwóch pełnych pięter, tylko doskonale zaprojektowany parter i przytulne poddasze.

- Raniuszki to ptaki rodzinne - opowiada pani Małgorzata. - Domy budują w parach, wspierając się nawzajem. My też zachęcamy, by wspólnie wyposażać i rozbudowywać swój dom w miarę rosnących potrzeb. Dziś Raniuszek może być w pełni funkcjonalnym, małym domkiem o powierzchni 53 lub 65 m2, a kiedy rodzina się powiększy lub wzrosną potrzeby dotychczasowych mieszkańców - łatwo będzie zaadaptować poddasze do funkcji mieszkalnych. Oczywiście można nabyć Raniuszki od razu z poddaszem użytkowym, aby od początku cieszyć się większym metrażem.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

5℃
0℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
15.18 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro