Reklama
Reklama

Przekształcą dawne Tesco w galerię handlową

fot. materiały inwestora
fot. materiały inwestora

W Kaliszu.

Grupa Saller jest właścicielem dawnego Tesco przy ulicy Majkowskiej w Kaliszu. Wiadomo już, że niszczejący dziś teren dostanie drugie życie - będzie przekształcony w galerię handlową. - Obiekt w Kaliszu położony jest przy jednej z głównych arterii komunikacyjnych miasta oraz oddalony od centrum o jedyne 1.4 kilometra. Budynek po Tesco zostanie przebudowany i zintegrowany etapowo z parkiem handlowym - wyjaśnia inwestor. - Planowana powierzchnia sprzedaży całego kompleksu wyniesie ponad 17 tysięcy m2. Doskonały mix najemców znanych i lubianych marek oraz znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie osiedla mieszkaniowe zapewnią wysoką odwiedzalność nowego parku handlowego - dodaje.

Nie podano jeszcze, jakie konkretnie sklepy znajdą się w parku handlowym. Wiadomo natomiast, że otwarcie zaplanowano na rok 2025.

- Grupa Saller jest świadoma potrzeby realizowania strategii zrównoważonego rozwoju i konsekwentnie planuje implementację koniecznych środków. Budowa nowych obiektów, a także modernizacja istniejących przebiega nie tylko zgodnie z obowiązującymi normami prawa, ale również w trosce o zasoby oraz redukcję śladu węglowego. Jednym z przykładów jest sukcesywne przekształcanie zakupionych marketów po byłym Tesco w nowoczesne i ekologicznie przyjazne parki handlowe. Budynki nie są kompletnie wyburzane, tylko częściowo rozbierane i rozbudowywane zgodnie z najnowszymi standardami - podkreśla Saller.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
14.53 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro