Reklama
Reklama

Mamy mieć w Poznaniu najbardziej prestiżowy i jeden z najnowocześniejszych ośrodków jeździeckich w tej części Europy

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

Podpisano akt notarialny.

Zmiany planowane są na Hipodromie Wola. To 46-hektarowy teren, który od ponad stu lat służy działalności jeździeckiej. Od 2005 roku właścicielem spółki był Samorząd Województwa Wielkopolskiego, który przejął ją od Skarbu Państwa. W listopadzie 2021 radni Sejmiku podjęli decyzję o zbyciu tego majątku, w grudniu tego samego roku zgodę na nieodpłatne nabycie Hipodromu Wola wyrazili z kolei Radni Miasta Poznania. "30 czerwca 2023 Rada Miasta Poznania podjęła uchwałę o wniesieniu przez Miasto Poznań wkładu niepieniężnego do spółki Międzynarodowe Targi Poznańskie w postaci udziałów spółki Centrum Wyszkolenia Jeździeckiego Hipodrom Wola sp. z o.o. 18 września odbyło się oficjalne podpisanie aktu notarialnego" - przypominają miejscu urzędnicy.

"W czerwcu przekazaliśmy Grupie MTP miejsce o wyjątkowej przeszłości" - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. "Jestem przekonany, że oddaliśmy je w dobre ręce. To właśnie na Targach od lat organizowana jest Cavaliada, która co roku przyciąga wielu zawodników i kibiców jeździectwa. Za kilka lat goście Cavaliady będą mogli podziwiać poznański Hipodrom w nowej odsłonie" - dodaje.

"W ciągu najbliższych 5 lat Grupa MTP planuje zbudować tu ośrodek jeździecki na światowym poziomie, gdzie będą się odbywać wyścigi konne, zawody w skokach przez przeszkody, powożeniu, ujeżdżeniu i woltyżerce. Inwestycje będą prowadzone etapami, co pozwoli na jednoczesny rozwój kalendarza zawodów. Pierwsze zawody planowane są już jesienią tego roku" - mówi Tomasz Kobierski prezes zarządu Grupy MTP

Hipodrom Wola ma stać się także miejscem rekreacji i spędzania wolnego czasu przez mieszkańców Poznania, uprawiania sportu i wydarzeń rodzinnych.

O planowanych w tym miejscu zmianach za sprawą dofinasowania z programu Sportowa Polska pisaliśmy tutaj.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Ulewa i wichura w Wielkopolsce. Woda wdarła się do szpitala
24℃
17℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
7.42 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro