Reklama
Reklama

Jadwiga Emilewicz obiecuje nowe trasy tramwajowe w Poznaniu. Jakie?

fot. Jadwiga Emilewicz
fot. Jadwiga Emilewicz

Kampania trwa.

Jadwiga Emilewicz, jedynka PiS w Poznaniu w poprzednich wyborach, a dziś numer trzy na liście do Sejmu, zorganizowała w poniedziałek konferencję, na której przedstawiła kolejny ze swoich "konkretów", jaki ma do zaproponowania mieszkańcom Poznania. Tym razem posłanka obiecuje nowe trasy tramwajowe w mieście.

- Niestety inwestycje w nowe trasy tramwajowe w Poznaniu wciaz sie ślimacza. Wieloletnia epopeja z budowa tramwaju na Naramowice pokazała jak nieudolne sa pod tym wzgledem władze Poznania z Platformy Obywatelskiej. Choc trase wybudowano, ze wsparciem środków z budzetu panstwa, to trwało to bardzo długo. Dlatego jeśli zostane wybrana ponownie na posła z Poznania, deklaruje, ze bede zabiegac o środki finansowe na budowe nowych tras tramwajowych w Poznaniu. Szczególnie tych zapowiadany od lat, a wiec na os. Kopernika, os. Debina i do stacji Poznan Wschód. Bede tez wspierac wszelkie inicjatywy mieszkanców, społeczników, radnych miejskich, przedstawicieli samorzadów z powiatu poznanskiego, które beda przyblizały nas do budowy nowych tras tramwajowych - zapowiada Emilewicz.

Poza trzema liniami wymienionymi wyżej, posłanka chce walczyć o pieniądze na kolejne linie tramwajowe: w ul. Ratajczaka, drugi etap tramwaju na Naramowcie tj. od Solnej do petli Wilczak, nastepne etapy tramwaju na Naramowice oraz tramwaj do Swarzędza.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Żar do piątku poleje się z nieba. Ostrzeżenie obowiązuje już w 28 powiatach naszego regionu!
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
6.60 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro