Reklama
Reklama

Najkrótszy tramwaj w mieście wyjechał na trasę! Wozi pasażerów

fot. MPK Poznań
fot. MPK Poznań

W końcu.

O tym, że bardzo krótki tramwaj Moderus Gamma LF 05 AC będzie kursować po naszym mieście pisaliśmy już w maju. Wówczas branżowy portal transport-publiczny.pl poinformował, że MPK Poznań przymierza się do wykorzystywania zaledwie 15-metrowego pojazdu na naszych torowiskach w ruchu pasażerskim.

Pojazd wzbudził ogromne zainteresowanie podczas ubiegłorocznych Katarzynek. To pierwszy w Polsce jednoczłonowy i w pełni niskopodłogowy tramwaj. Nigdy nie był wykorzystywany w ruchu regularnym. Gdy w lipcu pytaliśmy MPK Poznań o możliwość kursowania tramwaju na regularnych liniach wyjaśniano, że trwają szkolenia pracowników i nic nie jest przesądzone.

Sytuacja zmieniła się w poniedziałek. Właśnie 18 września Moderus Gamma LF 05 AC zadebiutował na regularnej linii w Poznaniu. - Będzie wykorzystywany na poznańskich liniach komunikacyjnych, przede wszystkim na linii 99. Dziś od rana tramwaj realizuje kursy na linii 99, wczesnym wieczorem pojawi się także na linii 11. Również w kolejnych dniach "Bordowa" będzie przewoziła pasażerów przede wszystkim na linii 99, choć poza godzinami szczytów komunikacyjnych możliwe będzie skierowanie jej do obsługi linii 11 - informuje MPK Poznań.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
15.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
11.14 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro