Reklama
Reklama

Kolejne kultowe miejsce ma zniknąć z mapy Poznania

fot. Google Maps
fot. Google Maps

Zielarnia Wildecka działa przy Sikorskiego od ponad 20 lat.

W ubiegłym tygodniu na facebookowej Nieformalnej Grupie Wildeckiej pojawiła się informacja o zamknięciu Zielarni Wildeckiej, która wywołała duże poruszenie wśród mieszkańców. - Niestety z mapy naszej Wildy za kilka dni zniknie Zielarnia Wildecka , która istniała tu od ponad 20 lat. Przesympatyczna Pani Dorota nie jest w stanie już jej dłużej utrzymać. Bardzo mi szkoda, że takie miejsca kończą w ten sposób - napisała Monika. Zaapelowała też o odwiedzanie zielarni i kupowanie towaru zalegającego na półkach przed zamknięciem lokalu.

W komentarzach pod postem pojawia się wiele głosów zasmuconych mieszkańców. Przyznają, że właścicielka zielarni ma ogromną wiedzę i będzie im brakować jej rad oraz poleceń produktów. Ubolewają też nad tym, że to kolejne miejsce z historią, które znika z Poznania.

Z informacji autorki postu wynika jednak, że jest nadzieja dla tego miejsca. Po opublikowaniu postu na Facebooku okazało się, że jest osoba, która chciałaby poprowadzić zielarnię. Szczegóły nie są jednak znane.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.30 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro