Reklama
Reklama

"Meteor" już gotowy. W Poniedziałek oficjalne otwarcie

fot. Maciej Kopiński
fot. Maciej Kopiński

Nowy Dom Studencki zgodnie z zapowiedziami gotowy jest na nowy rok akademicki.

Jak już informowaliśmy, "Meteor" to pięciokondygnacyjny budynek z częścią mieszkalną i usługową. Będzie tam mogło zamieszkać aż 400 studentek i studentów. W znajduje się 160 pokoi jednoosobowych i 120 dwuosobowych. Każdy wyposażony jest w aneks kuchenny i łazienkę. Ponadto na każdym piętrze powstał pokój przeznaczony dla studentów z niepełnosprawnościami.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Przed budynkiem znajduje się zielony dziedziniec. Jest też boisko portowe i strefa relaksu z hamakami. Parter budynku będzie pełnił funkcję usługową. Jak wcześniej przekazywano, znajduje się tu nie tylko stołówka i klub studencki, ale też przedszkole, minimarket oraz siłownia. W ramach inwestycji powstały drogi dojazdowe, parking, a także niezbędna infrastruktura techniczna.

"Czekaliśmy na ten moment wiele lat, krok po kroku realizując strategię rozwoju Uniwersytetu przyjętą blisko 20 lat temu. Na poznańskim Morasku, zwanym przez wielu naukową dzielnicą Poznania, zamieszkają studentki i studenci w nowym akademiku! W ten sposób, po wielu latach rozbudowy, będziemy mieli w Poznaniu miasteczko studenckie z prawdziwego zdarzenia!" - mówiła niedawno Rektorka UAM, prof. Bogumiła Kaniewska.

W lipcu rozpoczęło się meblowanie. Zgodnie z planem studenci będą mogli zamieszkać w nowym budynku od października. Na poniedziałek, 18 września zapowiedziano wielkie otwarcie.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
-1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
99.05 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro