Reklama
Reklama

Jarosław Kaczyński w Poznaniu. "Trzaskowski jest lewakiem, jest wściekle antykościelny jak ten tutaj"

fot. P.
fot. P.

W Poznaniu odbywa się jedna z dwóch zapowiedzianych na dziś konwencji Prawa i Sprawiedliwości

Na początku przedstawiono wszystkich kandydatów PiS w wyborach do Sejmu i Senatu. Później głos zabrał prezes Prawa i Sprawiedliwości. "Dziś głównym problemem w Europie jest emigracja i związane z tym bezpieczeństwo. To, co dzieje się w zachodniej Europie jest wynikiem prowadzonej polityki przez osoby, które dziś chcą odzyskać władzę w Polsce" - mówi. "Nasi przeciwnicy zawsze popierali przymusową relokację imigrantów, mimo że teraz mówią inaczej. Przypomnę, że politycy opozycji zasiadający w PE nie sprzeciwili się przymusowej relokacji w głosowaniach" - dodał.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński w swoim wystąpieniu wielokrotnie podkreślał, że cała kampania PO jest oparta na totalnym kłamstwie. "Musimy pokonać naszych przeciwników politycznych, dlatego trzeba pokazywać kim oni są. Donald Tusk dostał funkcję i pieniądze, a teraz kolejne zadanie, aby wygrać wybory. Donald Tusk konsultował sprawę wieku emerytalnego w Polsce ze stroną niemiecką, dlatego oni nie mogą powrócić do władzy" - mówił.

Kaczyński porównywał też prezydenta Rafała Trzaskowskiego do Jacka Jaśkowiaka - "jest lewakiem, jest wściekle antykościelny jak ten tutaj. Nie wierzcie mu to jest skrajny lewak, który należy do tych, którzy niszczą polską tożsamość i kulturę oraz cywilizację opartą chrześcijaństwo. Nie dajcie się nabrać i ostrzegajcie innych, by nie dali się nabrać" -mówił. Dodał, że Trzaskowski jest gorszy od Tuska. "Wzywam wszystkich naszych kandydatów do walki! I proszę być odpornym na różnego rodzaju zabiegi drugiej strony" - apelował.

"Walczymy, przekonujemy nieprzekonanych, a 15 października zwyciężymy!" - zakończył Jarosław Kaczyński. Na koniec wykonane zostało pamiątkowe zdjęcie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
2℃
Poziom opadów:
1.8 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
17.69 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro