Reklama

Liczne atrakcje i bezpłatne badania. Wszystko w parku przy Starym Browarze

fot. Maciej Kopiński
fot. Maciej Kopiński

To pierwszy powakacyjny "Poznań w formie".

"Poznań w formie" to cykl międzypokoleniowych pikników, których inicjatorem jest Miasto Poznań. Są one okazją, by skorzystać z bezpłatnych badań oraz porad medycznych, a także przekonać się, jak ważna jest profilaktyka. Kolejny odbędzie się w sobotę w parku Dąbrowskiego przy Starym Browarze.

"Duża część programu tym razem przygotowana została z myślą o młodzieży, ze szczególnym naciskiem na problem uzależnień. W Słodowni wystąpi Poison 777 - artysta podczas koncertu "Jedno życie" opowie swoją historię związaną z przezwyciężaniem nałogów, wyjaśni też, jakie mogą być skutki brania narkotyków" - zapowiadają miejscy urzędnicy.
I dodają, że Fundacja Homini Plus zaproponuje projekt "Na luzie z Rally-O". Na terenie parku pojawią się terapeuci z psami, którzy zapewnią wsparcie osobom z zaburzeniami nastroju, nadużywającym używek czy będącym w kryzysach psychicznych lub po traumatycznych przeżyciach.

Będzie też specjalna strefa odpoczynku - chillzone, czy warsztaty "zrób to sam". Dużo będzie działo się również na scenie. "Organizatorzy przygotowali bogaty program artystyczny i ruchowy. Goście zobaczą trzy spektakle - "Bajki malutkie" Teatru Animacji, "Stół, ciuchcia, miś" Teatru Atofri oraz "Mistrzowie maluchom, czyli jak Lutosławski ożywił wiersze Tuwima". Do tego będzie oczywiście uwielbiana przez dzieciaki zumba i skierowane do nich animacje oraz lekcje pokazowe judo" - zapowiedziano.

Tradycyjnie będzie można skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych i porad specjalistów. Przygotowano przesiewowe badania wzroku, badania słuchu czy garść informacji o profilaktyce raka skóry.

Atrakcje zapowiedziano w godzinach od 11:00 do 16:00.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
13.71 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro