Reklama
Reklama

W sobotę w Poznaniu otwierają nowe boisko!

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

Będzie nosiło imię Tomasza Sadowskiego, założyciela Fundacji Pomocy Wzajemnej Barka.

"Największym zwycięzcą jest nie ten, kto pokona przeciwnika, lecz ten, kto pokona słabość w sobie" - te słowa Tomasza Sadowskiego wpisują się w sportowy model pomagania, który jest nowoczesną i niezwykle potrzebną formą integracji i wpływania na zmiany postaw i włączenie osób borykających się z różnymi problemami życiowymi" - mówią organizatorzy wydarzenia.

Boisko znajduje się na terenie siedziby fundacji przy ul. Świętego Wincentego 6/9. Otwarcie obiektu zaplanowano na sobotę, godz. 10:00. Jak przekazano, głównym punktem programu będzie turniej "Solidarni z Ukrainą", w którym drużyna "Barki" zmierzy się z zespołami darczyńców w krótkich, 10-minutowych meczach.

"W naszej drużynie zagrają: dwie pracownice "Barki", liderzy "Barki" z Poznania i ze Strzelec, Ukraińcy uczestniczący w naszych programach wsparcia, Koray - wolontariusz z Turcji, Andrew - z "Barki" UK i Przemek, który 20 lat temu stał na bramce w pierwszych meczach piłki ulicznej" - podkreśla Bartosz Pawlak, główny inicjator budowy boiska, Fundacja Pomocy Wzajemnej Barka.

W trakcie wydarzenia odbędzie się koncert muzyki ukraińskiej, będą warsztaty, pokazy i stoiska przygotowane przez przedsiębiorstwa społeczne wspierane przez "Barkę". Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Poznania.

Boisko na co dzień będzie służyć wszystkim tym, którzy korzystają z pomocy "Barki".

"Jesteśmy ogromnie wdzięczni za wkład finansowy, jaki nasi partnerzy zdecydowali się przekazać na rzecz tej inwestycji. Marzyliśmy, by integrować partnerstwa, środowiska, ludzi różnej narodowości i poglądów, by pomagać - w szerokim rozumieniu - poprzez sport, kulturę, imprezy integracyjne, festyny, teatry, rewitalizację po promocję rzemiosła, ekologii i wiele innych form" - mówi Barbara Sadowska, przewodnicząca Zarządu Fundacji Pomocy Wzajemnej Barka.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
16.00 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro