Reklama

Gwiazda MasterChefa znów będzie gotować w Poznaniu

Jeden z wcześniejszych pokazów - na rynku Jeżyckim | fot. Jerzy
Jeden z wcześniejszych pokazów - na rynku Jeżyckim | fot. Jerzy

Każdy ma szansę spróbować jego dań.

Zapowiedziano kolejny weekend z imprezami z cyklu "A na targowiskach dzieje się, oj dzieje". W najbliższą sobotę od 11:00 do 13:00 na placu Wielkopolskim odbędzie się pokaz gotowania na żywo z Bartoszem Nowakiem, finalistą programu MasterChef. "W trakcie wydarzenia przygotuje on dania oparte na produktach sezonowych. Tym razem głównym produktem występującym w potrawach będzie dynia. Zainteresowani będą mogli zobaczyć jak wygląda proces przygotowania, a następnie spróbować wybranych dań" - zapowiadają miejscy urzędnicy.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

To nie jedyne atrakcje. Tego dnia na placu Wielkopolskim będzie odbywać się również drugie wydarzenie. "Od godziny 10:00 do 14:00 pojawi się Dyniowa Zagroda przygotowana przez Gospodarstwo Rolne Pankiewicz. Uczestnicy będą mogli kupić i spróbować najlepszych lokalnych produktów rolnych. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z pobliskiego Konarzewa przygotują na miejscu rozmaite dyniowe przetwory. Wśród nich z pewnością znajdzie się kompot z korbola" - zapowiadają przedstawiciele magistratu.

Z kolei na rynku Jeżyckim ponownie zagoszczą właściciele winnic zrzeszeni w Wielkopolskim Stowarzyszeniu Winiarzy. Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu "Wina warte Poznania". Stragany będą otwarte już od godziny 8:00.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. Między innymi dla Poznania i powiatu ostrzeżenia drugiego stopnia!
28℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
5.81 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro