Reklama
Reklama

Weekendowe powroty: dwustu nietrzeźwych kierowców

Radary i wyrywkowa kontrola - taką bronią policja strzegła w weekend bezpieczeństwa na drogach. Niedziela wieczorem była bowiem czasem powrotów z długiego weekendu. Mimo wielu apeli, nie udało się uniknąć tragedii.

W niedzielę od rana trasy wjazdowe do Poznania były zatłoczone. Policja sprawnie przygotowała się na czas powrotów z długiego weekendu. Przy trasach pojawiło się więcej patroli kontrolujących zarówno prędkość pojazdów jak i trzeźwość kierowców. Policjanci zwracali także uwagę na stan techniczny samochodów i bezpieczeństwo osób w nim jadących.

W wyniku wypadków drogowych, w miniony weekend w Wielkopolsce, zginęło pięć osób a czterdzieści dwie zostały ranne w wypadkach. Policjanci zatrzymali blisko dwustu nietrzeźwych kierowców.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znów niebezpieczna pogoda. Jest ostrzeżenie pierwszego stopnia również dla Poznania!
21℃
13℃
Poziom opadów:
5 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
9.10 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro