Reklama
Reklama

Kryta pływalnia na Chwiałce zaczyna sezon z nowymi zasadami i cenami. Otwierają też lodowisko

fot. POSiR
fot. POSiR

Zarówno basen, jak i lodowisko, wystartują w poniedziałek, 18 września.

Sezon na pływalnie letnie zakończył się już w sierpniu, ale trzeba było poczekać na możliwość wykąpania się w basenie krytym na Chwiałce. Powód? Woda z niecek zewnętrznych musiała zostać przepompowana do niecki wewnętrznej. Pierwsi pływacy do wody wejdą tu w najbliższy poniedziałek.

- Nowością na obiekcie będzie zmiana sposobu rozliczania czasu pobytu na basenie. Chwiałka rezygnuje z 45-minutowych tercji. To oznacza, że wejście na basen będzie możliwe o dowolnej godzinie, o ile w harmonogramie pływalni będą dostępne tory "dla publiczności". Do zmian dostosowujemy również cennik, który będzie taki sam jak na pozostałych pływalniach miejskich - informuje Filip Borowiak z Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji.

Ile zapłacimy za wstęp na basen? Godzina będzie kosztować 19 złotych (normalny) i 17 zł (ulgowy). Za godzinny wstęp na saunę trzeba będzie zapłacić 30 złotych, za 75 minut na basenie i saunie - 36 złotych.

Także w poniedziałek poznaniacy będą mogli zacząć korzystać z lodowiska Chwiałka. - W dni powszednie tafla będzie udostępniana poznaniankom i poznaniakom w godzinach przedpołudniowych i wczesnopopołudniowych, a w weekendy w dostępnych "okienkach" pomiędzy meczami, zawodami i treningami - dodaje. Cennik pozostaje bez zmian - 13 zł (bilet ulgowy) i 15 zł (bilet normalny) za 45-minutową tercję. Można tu też wypożyczyć łyżwy, kaski czy misie do nauki jazdy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
26℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
20.56 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro