Reklama
Reklama

Zabytkowa willa w centrum Poznania przejdzie metamorfozę. Co w niej powstanie?

fot. Przemysław Stanula / UAM
fot. Przemysław Stanula / UAM

Obiekt znajduje się przy ulicy Wieniawskiego 3 i należy do Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

W poniedziałek UAM ogłosił zwycięzcę konkursu na projekt przebudowy zabytkowej willi oraz przylegającego do niej terenu. Wiadomo, że budynek zostanie wykorzystany na potrzeby Instytutu Historii Sztuki i Wydziału Nauk o Sztuce UAM. Pierwsze miejsce w konkursie zajęła praca SPA Biuro Projektów. W nagrodę otrzyma 30 tysięcy złotych i zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki. Wizualizacje będzie można zobaczyć w przyszłym tygodniu.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

- Projekt zakłada pomieszczenie w willi sal dydaktycznych, przestrzeni socjalnej dla studentów, biur Wydziału Nauk o Sztuce, gabinetów dla pracowników Instytutu Historii Sztuki. Ponadto zagospodarowanie terenu wokół willi w formie dekoracyjnego i rekreacyjnego ogrodu. W malowniczym budynku dawnej zwierzętarni zostanie umieszczona czytelnia i część księgozbioru, którego pozostała partia znajdzie się w podziemnych magazynach - podaje UAM.

Profesor Piotr Korduba, szef Instytutu Historii Szutki zapewnia, że zmiany będą zachodzić przy poszanowaniu zabytkowego charakteru budynku. Wykorzystane mają zostać elementy oryginalnego wyposażenia. Całość ma się stać "perełką" w tej okolicy.

Inwestycja ma się zakończyć w 2026 roku i wówczas wprowadzą się do niej pracownicy i studenci.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
4℃
0℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
35.23 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro