Reklama
Reklama

Mieszkańcy dużego wielkopolskiego miasta zapłacą mniej za ogrzewanie. A w Poznaniu?

Zdjęcie ilustracyjne | fot. ri / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. ri / pixabay.com

Dobra informacja dla mieszkańców Konina.

W czasach wszechobecnych podwyżek informacja o obniżce jest rzadkością. A właśnie taką informację kilka dni temu dostali mieszkańcy Konina. Jak wyjaśnia Radio Poznań, w 2022 roku przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Koninie dostało koncesję na prowadzenie działalności, ale nie ukończyła procesu taryfowania. Opłaty od mieszkańców w ostatnich miesiącach były więc pobierane na zasadzie zaliczek.

W ubiegłym tygodniu proces taryfowy się zakończył i Urząd Regulacji Energetyki zaakceptował stawki opłat za ogrzewanie dla mieszkańców. Te są niższe od zaliczek pobieranych dotychczas. Dlatego mieszkańcy będą mieć nadpłaty wynoszące nawet kilkaset złotych.

We wrześniu ma być zaprezentowany harmonogram rozliczeń, a przedsiębiorstwo nie ukrywa, że liczy iż mieszkańcy będą chcieli rozliczyć nadpłaty w bieżących opłatach.

Co z Poznaniem? Nic nie wiadomo na temat ewentualnych obniżek stawek za ogrzewanie. Ostatnia podwyżka Veolii miała miejsce w maju, o czym pisaliśmy wiosną. Wówczas ceny i stawki opłat za ciepło wzrosły średnio o 5 procent.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
4℃
Poziom opadów:
8.5 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
7.86 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro