Reklama
Reklama

Volkswagen otworzy swoje bramy dla uczniów i studentów. Trzeba spełnić jeden warunek

fot. Volkswagen Poznań
fot. Volkswagen Poznań

Od września przygotowano specjalne terminy zwiedzania. Warunek jest jeden - trzeba mieć odpowiedni wiek.

Prawie 3 tysiące osób zwiedziło zakłady Volkswagena w Poznaniu i Wrześni w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. "Do naszych zakładów przyjeżdżają ludzie z Poznania, Wielkopolski, ale nie tylko" - opowiada Patryk Sobkowiak, przewodnik z VWP. "Przez długi czas rekord odległości należał do mieszkańców Krosna, którzy musieli przejechać ponad 650 kilometrów. Ale został już pobity" - dodaje przewodnik. Ostatnio fabrykę odwiedzili drukarze z Wilna.

Akcja zwiedzania związana z 30-leciem spółki Volkswagen Poznań się jednak nie kończy. Teraz, oprócz osób indywidualnych, przygotowano specjalne terminy dla uczniów, szkół, czy uczelni.

"W stolicy Wielkopolski goście zobaczą, m. in. jak pracuje ponad 430 robotów, czy jak wygląda montaż Volkswagena Caddy. Będą też w hali, w której kiedyś były produkowane Tarpany, a dziś powstają tam nowoczesne auta dostawcze VW. W fabryce w Białężycach pod Wrześnią można z kolei zobaczyć, jak wygląda produkcja VW Craftera, również w wersji elektrycznej. Oprócz tego zwiedzający usłyszą o pracujących tam pszczołach, czy farmie fotowoltaicznej" - zapowiada Patrycja Kasprzyk, rzeczniczka Volkswagena.

Od września organizatorzy zapraszają, oprócz osób indywidualnych, również uczniów, całe klasy, organizacje skupiające seniorów, czy studentów. Fabrykę zwiedzić mogą wszyscy chętni pod warunkiem, że ukończyli 10 lat. "Zwiedzanie odbywa się od poniedziałku do piątku od godziny 9.15 do 18.10 (z wyłączeniem dni nieprodukcyjnych). Trwa około 2 godzin i jest za darmo. Aby się zarejestrować wystarczy wejść na stronę : https://volkswagen-poznan.pl/zwiedzanie-zakladow-volkswagen i wypełnić wymagane pola. W razie jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt pod adresem: [email protected]" - przekazuje rzeczniczka.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie IMGW. Dla 16 powiatów w naszym regionie!
29℃
17℃
Poziom opadów:
21 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
10.55 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro