Reklama

Zabrakło tlenu w poznańskim szpitalu. W sprawie przesłuchano już około 200 osób

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Prokuratorskie śledztwo dotyczące wydarzeń na terenie covidowego szpitala na MTP znów zostało wydłużone.

Przypomnijmy. 30 marca ubiegłego roku w godzinach porannych w szpitalu na MTP zabrakło tlenu dostarczanego pacjentom przez instalację tlenową. O sprawie pisaliśmy wielokrotnie. Początkowo na miejsce wezwano techników - myślano, że przez niegroźną awarię przy aparaturze dostarczającej tlen pacjentom zaczęły się uruchamiać alarmy. Szybko jednak okazało się, że żadnej awarii nie było, a powodem problemów miał być brak tlenu.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Szpital zdecydował się na transport 12 pacjentów w najcięższym stanie do innych poznańskich lecznic. Strażacy pojechali natomiast na MTP z dostawą butli tlenowych. Te jednak zaczęły się kończyć zanim zamówiony transport tlenu eskortowany przez policję dotarł na teren szpital. Ostatecznie około 11.00 w instalacji ponownie pojawił się tlen i zaczął płynąć do pacjentów.

Wiadomo, że 30 marca do 12:30 w szpitalu na MTP zmarło 6 pacjentów. Sprawą po zgłoszeniu wojewody wielkopolskiego zajęła się prokuratura. Pracę od razu po zdarzeniu straciły tu dwie osoby - dyrektor ds. technicznych oraz pracownik techniczny.

Początkowo śledztwo w tej sprawie miało się zakończyć wiosną 2022 roku, ale zostało wydłużone. Teraz Radio Poznań podaje, że czeka nas kolejne wydłużenie śledztwa - do stycznia 2024 roku.

Sprawę prowadzi poznańska Prokuratura Regionalna. Jak dowiedzieli się dziennikarze, do tej pory przesłuchano około 200 osób. Wśród nich jest nie tylko personel medyczny, ale też pacjenci i ich rodzinny. Na razie śledczy nie ujawniają ustaleń biegłych. Wiadomo, że śledztwo prowadzone jest w kierunku narażenia chorych na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Na razie nikt nie usłyszał zarzutów.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
7.64 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro