Reklama
Reklama

Będzie się działo na placu Kolegiackim. Są szczegóły!

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

W sobotę zaplanowano w tym miejscu piknik archeologiczny.

Rodzinny piknik odbędzie się 16 września o godzinie 11:00 na placu Kolegiackim. Zapowiedziano wiele atrakcji. Wśród nich organizatorzy wymieniają spektakl "Tajemnice glinianych dzbanków" z muzyką na żywo. Sztukę przedstawi teatr Mozaika w samo południe. O godzinie 13:00 odbędą się warsztaty toczenia na kole garncarskim oraz lepienia ręcznego dawnymi metodami. "Miłośnicy aktywnego wypoczynku z pewnością wezmą udział w podróżach historycznych z przewodnikiem miejskim. Wycieczki będą odbywać się o godzinie 14.00, 15.00 i 16.00" - informują miejscy urzędnicy.

Zainteresowani będą mogli obejrzeć liczne stroje historyczne. Przeprowadzona zostanie również prezentacja broni białej, jakiej używano w historii Poznania. Uczestnicy pikniku zostaną poczęstowani pyrkami

Poza tym od godziny 11:00 do 17:00 dostępne będą stoiska archeologiczne działające w ramach wydarzenia "Archeologia (do)Poznania. Spojrzenie na zaginione życie miasta od X do początków XX wieku". "Wśród nich znajdzie się wystawa fotografii z prowadzonych badań na terenie placu Kolegiackiego i Ostrowa Tumskiego. Od godziny 12:00 trwać będzie gra miejska, która oprowadzi uczestników po historycznych miejscach wokół placu Kolegiackiego" - dodają przedstawiciele magistratu.

Wydarzenie organizowane jest w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
24℃
17℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
5.88 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro