Reklama

Jest wyrok w bulwersującej sprawie zamordowania 17-latka z Gniezna

Zdjęcie ilustracyjne | fot. policja
Zdjęcie ilustracyjne | fot. policja

Dziś 21-letni sprawca została skazany na 25 lat więzienia.

Tragedia rozegrała się w listopadzie 2021 roku, o czym pisaliśmy na epoznan.pl. Wówczas 19-latek skatował swojego 17-letniego kolegę. Kilka dni temu Gazeta Wyborcza ujawniła, że koledzy pod nieobecność rodziców wspólnie pili wódkę, zażywali narkotyki i środek psychotropowy. Nad ranem doszło do sprzeczki, w wyniku której 19-latek zabił 17-latka. Miał być przy tym wyjątkowo brutalny, a wszystko nagrał telefonem. Choć nagrania nie pokazano przy dziennikarzach wiadomo, że było na nim widać uderzanie w głowę bezwładnego nastolatka.

W czwartek Sąd Okręgowy w Poznaniu wydał wyrok w tej sprawie. Dawida F. skazano na 25 lat więzienia za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem. Musi też zapłacić matce ofiary 200 tysięcy złotych zadośćuczynienia. Polska Agencja Prasowa podaje, że po wyroku matka nieżyjącego Mateusza stwierdziła, że nigdy nie wybaczy Dawidowi F. Chce, by sprawca spędził za kratami dożywocie i będzie odwoływać się od wyroku.

Jak informowaliśmy już wcześniej, Dawid F. na poprzednich rozprawach płakał. Podkreślał, że nie pamięta swoich czynów. Nie był świadomy tego, co robi. Sędzia zauważył, że ta sytuacja może być przestrogą dla młodych ludzi, którzy zażywają dopalacze czy inne środki psychotropowe. Te natomiast wywołują agresję, która może nawet prowadzić do zabójstwa.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
12℃
Poziom opadów:
6 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
17.26 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro