Reklama
Reklama

Atak nożownika w centrum Poznania? Miał też użyć gazu

Plac Cyryla Ratajskiego, zdjęcie ilustracyjne | fot. MOs810, Wikipedia
Plac Cyryla Ratajskiego, zdjęcie ilustracyjne | fot. MOs810, Wikipedia

Do zdarzenia doszło we wtorek na przystanku na placu Cyryla Ratajskiego.

W czwartek na facebookowym profilu Spotted: MPK Poznań pojawił się niepokojący wpis. - Chciałabym podziękować motorniczemu, który we wtorek zatrzymując się na przystanku Cyryla Ratajskiego, nie tylko nie wpuścił do wagonu mężczyzny, który zaatakował nas wcześniej nożem i później kilkakrotnie gazem, ale również wysiadł i pomógł w obezwładnieniu go. Chciałabym też podziękować chłopakowi z psem, który widząc tę sytuację zmienił motorniczego, by ten mógł kontynuować jazdę, a sam pomógł przytrzymywać tego mężczyznę. Dzięki, że kupiłeś wodę i chusteczki, żeby przemyć oczy od gazu. Dziękuję też pani na przystanku, która znalazła gaz mężczyzny w trawie i położyła go obok reszty przedmiotów. Bardzo dziękuję za reakcje, w takim stresie każda pomoc była na wagę złota - napisała mieszkanka.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Łukasz Paterski z poznańskiej policji przyznaje, że policjanci interweniowali na miejscu. - Na ten moment możemy jedynie potwierdzić, że mężczyzna został zatrzymany i trwają z nim dalsze czynności - mówi. Więcej szczegółów ma być znanych wkrótce.

  • Aktualizacja
    czwartek, 14.09.2023 r., godz. 15.33
    Aktualizacja
    czwartek, 14.09.2023 r., godz. 15.33
    Jak przekazała mł. asp. Marta Mróz z poznańskiej policji mężczyzna został już przesłuchany w prokuraturze i usłyszał dwa zarzuty. Pierwszy dotyczy naruszenia nietykalności cielesnej, drugi gróźb karalnych. Jak przekazano, mężczyzna najpierw słownie zaczepił parę poruszającą się w rejonie ulicy Ratajczaka, później groził nożem i użył gazu. Następnie chciał uciec do tramwaju na placu Cyryla Ratajskiego, ale uniemożliwił mu to motorniczy, który nie wpuścił go do tramwaju. Okazało się, że sprawca to obcokrajowiec, który przebywał w naszym kraju nielegalnie. Został przekazany Straży Granicznej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
-1℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
83.94 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro