Puchar Polski dla Akademii!

Futsalowa drużyna Akademia FC wywalczyła tegoroczny Puchar Polski. W spotkaniu rewanżowym poznaniacy nie dali szans Clearex Chorzów zwyciężając 8:2.

Po raz pierwszy w historii Puchar Polski w futsalu wywalczyła drużyna ze stolicy Wielkopolski. W pierwszym meczu finałowym Akademicy pokonali chorzowian 3:0 i z trzema bramkami zaliczki jechali na Śląsk, by walczyć o trofeum.

Gospodarze objęli prowadzenie już w pierwszej minucie spotkania. Poznaniacy nie zamierzali jednak tracić kontaktu z przeciwnikiem i wyrównali cztery minuty później. Po jedenastu minutach pojedynku poznaniacy, a konkretnie Bartosz Łeszyk, podwyższył na 2:1. Potem Akademia kontrolowała przebieg gry, strzelając kolejne gole. Pierwsza odsłona zakończyła się pewnym prowadzeniem poznaniaków 5:1.

Zm8iana stron nie przyniosła zmiany obrazu gry. W 31. minucie finałowej potyczki gola dla przyjezdnych zdobył Nicolae Neagu. Kilka minut później drugą bramkę dla gospodarzy strzelił Grudzień, ale ten gol nie zmienił sytuacji na parkiecie. Choć koledzy Klaudiusza Hirscha pewnie prowadzili, grali ofensywnie. Przed zakończeniem spotkania pieczęć na zasłużonym zwycięstwie postawili - Łukasz Pieczyński i Daniel Lebiedziński.

Po wysokiej i pewnej wygranej w spotkaniu rewanżowym - 8:2 Akademia FC mogła cieszyć się z tegorocznego Pucharu Polski.