Reklama
Reklama

Pierwsze darmowe laptopy trafiły do poznańskich uczniów. Kiedy kolejne?

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Thomas Park / unsplash.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Thomas Park / unsplash.com

Trwa akcja rozdysponowywania darmowych laptopów dla uczniów IV klas szkół podstawowych.

Jak informowaliśmy na epoznan.pl na początku września, zgodnie z przyjętą przez Sejm ustawą, od rozpoczętego właśnie roku szkolnego kolejne roczniki klas IV szkół podstawowych będą dostawać bezpłatnie laptopy. Zgodnie z założeniami, komputery będą trafiać do uczniów maksymalnie do 30 września każdego roku, ale w tym roku, ze względu na start programu, przekazanie ma się odbyć maksymalnie do 31 grudnia.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Jak ustaliło Radio Poznań, pierwsze komputery trafiły już do naszego miasta. Konkretnie do 11 szkół ze 140. - Biorąc pod uwagę sprawność całego procesu, jesteśmy przekonani, że do końca września każdy uczeń będzie miał laptopa u siebie w domu - powiedział w rozmowie z rozgłośnią wiceminister cyfryzacji Paweł Lewandowski. W sumie do naszego miasta trafi blisko 4500 laptopów. Wcześniej poinformowano, że uczniowie będą dostawać komputery marek Lenovo, HP, Dell, ASUS i Acer. Każdy o wartości około 3 - 4 tysięcy złotych.

Ponieważ w przeszłości laptopy darowane dzieciom (chociażby w formie pomocy dla potrzebujących) bywały sprzedawane przez rodziców lub np. zastawiane w lombardach, aby uniknąć takiej sytuacji, rodzice będą podpisywać ze szkołą stosowne umowy. Do wyboru będą dwie opcje - przyjęcie laptopa na własność (oznaczające, że przez 5 lat nie będzie można go nikomu sprzedać) lub wypożyczenie sprzętu z koniecznością oddania go. W umowach są zapisy mówiące o tym, że na wezwanie rodzic będzie musiał przynieść sprzęt do szkoły i go okazać.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

5℃
0℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
20.78 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro