Reklama
Reklama

Największy poznański plac zabaw z kolejnymi atrakcjami. W czwartek oficjalne otwarcie!

fot. Marcin Zaremba
fot. Marcin Zaremba

Małpi Gaj na osiedlu Wichrowe Wzgórze rozrasta się.

Niemal dokładnie przed rokiem do największego ogólnodostępnego linarium w Poznaniu dołączył wielki linowy statek z prawdziwego zdarzenia, o czym pisaliśmy na epoznan.pl. Mieszkańcy zagłosowali na ten projekt w Poznańskim Budżecie Obywatelskim, a dziś konstrukcja cieszy dzieci i młodzież nie tylko z okolicznych bloków, ale i różnych części Poznania.

Teraz nadszedł czas kolejnego otwarcia. Małpi Gaj w sierpniu wzbogacił się bowiem o kolejne atrakcje. Ponownie to mieszkańcy zagłosowali w PBO, by doposażyć plac w nowe urządzenia. Pojawiły się tutaj nowe zjeżdżalnie, wieże, konstrukcje obrotowe, duża trampolina przypominająca batut, wielki zestaw z tunelem, zjeżdżalniami i torem przeszkód, sprężynowce dla najmłodszych, czy huśtawka chomik.

Prace montażowe odbywały się w wakacje, a odbiór nastąpił pod koniec sierpnia. Od tego czasu rozbudowany plac zabaw jest dostępny dla mieszkańców. W czwartek odbędzie się jego oficjalne otwarcie m.in. przy udziale zastępcy prezydenta Mariusza Wiśniewskiego i miejskich radnych.

Prace kosztowały 800 tysięcy złotych, a autorem projektu do PBO był Marcin Zaremba, przewodniczący Rady Osiedla Nowe Winogrady Północ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-5℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
19.37 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro