Reklama
Reklama

Rekordowy sierpień na poznańskim lotnisku. Dokąd lataliśmy najchętniej?

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Łukasz Kędziora
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Łukasz Kędziora

Wkrótce Ławica obsłuży 2-milionowego pasażera w tym roku.

Jak podkreśla Błażej Patryn, rzecznik Portu Lotniczego Poznań Ławica, sierpień był najlepszym sierpniem w historii naszego lotniska, a także najlepszym miesiącem Ławicy w ogóle. - W ten sposób przebiliśmy rekord lipcowy. Tylko w lipcu i sierpniu obsłużyliśmy 722 711 pasażerów - mówi. - A od początku roku, czyli styczeń - sierpień 2023 obsłużyliśmy 1 894 183 pasażerów - dodaje.

Rekordowy sierpień to 366 224 obsłużonych pasażerów. W stosunku do sierpnia 2022 to wzrost o 21 procent. Największy wzrost odnotowano w ruchu czarterowym, a to oznacza, że wielu pasażerów wybrało sierpień jako miesiąc na swój wakacyjny urlop.

Dokąd lataliśmy najchętniej w ubiegłym miesiącu? W przypadku tanich linii lotniczych numerem jeden i dwa niezmiennie pozostają lotniska w Londynie. Trzecie miejsce zajął Zadar, a kolejne Dublin, Mediolan-Bergamo, Budapeszt, Kraków, Barcelona-Girona, Korfu i Liverpool. Na pozostałych regularnych trasach królowały połączenia z Frankfurtem i Warszawą.

Co z kierunkami wakacyjnymi? W przypadku połączeń czarterowych numerem jeden jest Antalya w Turcji. Drugie miejsce zajęło Bodrum, trzecie Heraklion, czwarte Rodos, a piąte Burgas.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. Między innymi dla Poznania i powiatu ostrzeżenia drugiego stopnia!
24℃
16℃
Poziom opadów:
1.4 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
5.47 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro