Reklama

Duży poznański park ma przejść lifting

fot. Monika Danelska
fot. Monika Danelska

Chodzi o park Szelągowski.

Po zgłoszeniach od mieszkańców sprawą parku zainteresowała się radna Monika Danelska. Wystąpiła w tej sprawie z interpelacją do prezydenta Poznania. Zwróciła uwagę, że infrastruktura na terenie zielonym jest mocno zniszczona, w związku z czym oczekuje jej zabezpieczenia i naprawy.

Odpowiedzi udzielił jej zastępca prezydenta Bartosz Guss. Okazuje się, że Zarząd Zieleni Miejskiej opracował już dokumentację projektową zagospodarowania parku Szelągowskiego. I to jest dobra wiadomość. Ale jest też zła. - Ze względu na szacowane koszty rewaloryzacji, ZZM nie posiada środków na realizację całości inwestycji - tłumaczy Guss. Nie oznacza to jednak, że w parku nic nie będzie się działo. - W bieżącym roku planowana jest modernizacja ciągów pieszych i rewitalizacja w jego północnej części. ZZM w miarę posiadanych środków będzie przeprowadzał dalsze prace rewaloryzacyjne na terenie parku, w szczególności na terenach wymagających zabezpieczenia i naprawy - dodaje.

Dodatkowo wiadomo, że spółka Aquanet Retencja Sp. z o.o. do 2027 roku chce zadbać o retencję na tym terenie. - Jej zrealizowanie wpłynie na ustabilizowanie stosunków wodnych w parku, a tym samym na stan istniejących elementów parkowych - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
7.36 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro