Reklama
Reklama

Rusza budowa kolejnych mieszkań komunalnych w Poznaniu

fot. Natalia
fot. Natalia

Przy Darzyborskiej.

- Rozpoczęły się prace przy budynku ZKZL na Darzyborskiej - napisała do nas Czytelniczka Natalia. Teren, na którym ma stanąć nowy blok, został ogrodzony i prowadzone są na nim pierwsze prace. Przypomnijmy, że umowę z wykonawcą obiektu podpisano w lipcu. - To rozpoczęcie drugiego etapu inwestycji, która docelowo ma liczyć 252 mieszkania - informował nas na początku sierpnia Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

Będzie to jeden z siedmiu budynków, które mają stanowić osiedle komunalne przy ulicy Darzyborskiej. - Zakres tego etapu inwestycji obejmuje budowę czterokondygnacyjnego budynku, w którym powstanie łącznie 15 mieszkań. Zaprojektowanych zostało 14 mieszkań dwupokojowych oraz jedno mieszkanie jednopokojowe z oddzielną kuchnią dostosowane do potrzeb osób z niepełnoprawnościami. Wszystkie mieszkania będą posiadały balkony. Dodatkowo w ramach prac inwestycyjnych wykonawca będzie zobowiązany do wykonania niezbędnej infrastruktury towarzyszącej takiej jak droga wewnętrzna, chodniki czy miejsca postojowe. Elementem zamówienia jest również zagospodarowanie terenu otaczającego budynki, w tym zieleń i mała architektura - tłumaczył wiosną Łukasz Kubiak, rzecznik ZKZL.

Budowa ma potrwać około rok.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
4℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
5.14 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro