Reklama
Reklama

Kolejna obwodnica w Wielkopolsce coraz bliżej. Zatwierdzono przebieg

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. GDDKiA Poznań
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. GDDKiA Poznań

Przetarg może zostać ogłoszony już w przyszłym roku.

Jak przekazuje dziś Alina Cieślak z GDDKiA, uzyskano decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach (DŚU) dla budowy obwodnicy Kamionnej w ciągu DK24. Decyzja ta ostatecznie zatwierdza przebieg obwodnicy i pozwoli na ogłoszenie postępowania przetargowego na realizację inwestycji w systemie Projektuj i buduj w przyszłym roku.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Poinformowano też o przebiegu obwodnicy. "Włączenie z istniejącej drogi krajowej nr 24 w kierunku obwodnicy planuje się wykonać po zachodniej stronie od dopływu ze Skrzydlewa. W celu zachowania odpowiedniego kąta przecięcia projektowanej drogi z ropociągiem (min. 60 ), po zachodniej stronie projektuje się skrzyżowanie z dotychczasowym przebiegiem DK24 w formie ronda. Po przecięciu się z ropociągiem trasa obwodnicy skierowana jest dalej w kierunku północno-wschodnim" - przekazuje rzeczniczka.

"Następnie projektowana obwodnica przecinać będzie teren zalesiony i rzekę Kamionkę. Poprowadzona będzie w odległości ok. 110 m od terenów zalesionych. W dalszym odcinku obwodnica przecina drogę powiatową nr 1721P - miejsce skrzyżowania z drogą powiatową przypada w rejonie krzyżowania się z drogą wewnętrzną (ul. Polną). Następnie trasa zmierza dalej na wschód, krzyżując się z drogą gminną nr 229516P, a dalej łącząc się z istniejącym przebiegiem DK24, gdzie zaprojektowane zostało skrzyżowanie typu rondo. Obwodnica kończy się za łukiem DK24 skierowanym w stronę miejscowości Kamionna" - dodaje.

Inwestycja poprawi nie tylko bezpieczeństwo mieszkańców, ale również warunki i bezpieczeństwo przejazdu dla ruchu dalekobieżnego i regionalnego, w szczególności pomiędzy Poznaniem a Gorzowem Wielkopolskim.

Obwodnica Kamionnej została ujęta w Rządowym Programie budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
-1℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
83.94 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro