Reklama

Warta Poznań zaprezentowała plan rozwoju. Kiedy nowy stadion?

Wizualizacja | fot. Warta Poznań
Wizualizacja | fot. Warta Poznań

Duża inwestycja planowana jest przy Drodze Dębińskiej.

Prezentacja "Planu Rozwoju 2024-2027" odbyła się we wtorkowe przedpołudnie. Jako najważniejsze założenia wymieniono "rozwijanie zaangażowanej społeczności Warty Poznań, powstanie kluczowej infrastruktury, realizacja celów sportowych w oparciu o rozwijającą się akademię piłkarską oraz dalsze wzmacnianie wizerunku "zielonego" klubu sportowego.
"Nowy "Plan rozwoju" ma nieco inny charakter od poprzedniego. Tamten, blisko 50-stronicowy, był pełen analiz, liczb, z dość wyraźnie zarysowaną strategią sportową. Obecne opracowanie liczy 24 strony, a jego lektura jest "lżejsza" - czytamy w komunikacie na stronie wartapoznan.pl.

"Warta Poznań swoim pierwszym planem rozwoju udowodniła, że jest podmiotem wiarygodnym. Dotychczasowy plan rozwoju zaprowadził nas m.in. do Ekstraklasy, uczynił jednym z najbardziej wyrazistych klubów, dał podstawy pod rozwój infrastruktury. Po czasie weryfikacji i korekt obecnie wchodzimy w drugi etap realizacji strategii rozwoju klubu. Bogatsi o doświadczenia, zbudowane struktury organizacyjne i silną markę wyznaczyliśmy ambitne cele. Tak jak to wybrzmiało w pierwszym materiale - zapraszamy osoby i podmioty, które uwierzyły w to co robimy i podzielają pogląd, że #WartoBudować" - mówi Jarosław Żubka, jeden z autorów "Planu Rozwoju 2024-2027", pełnomocnik zarządu ds. ESG i wizerunku.

Przedstawiciele Warty Poznań, zaplanowali też stworzenie nowego kompleksu sportowego.

"Realizując budowę kompleksu przy Drodze Dębińskie,j musimy uwzględniać kilka aspektów. Podstawowy, to wymogi licencyjne Polskiego Związku Piłki Nożnej, które muszą być spełnione przez kluby w najwyższych klasach rozgrywkowych w kraju. Drugi aspekt wynika z potrzeb potencjalnych użytkowników (nie tylko "konsumujących" widowisko sportowe), które chcielibyśmy uwzględnić. Wreszcie trzeci aspekt to specyfika ekologiczna obiektu oraz jego dostępności, która jest spójna z klubowym wizerunkiem" - czytamy "Planie Rozwoju". Zakończenie prac planowane jest na 2027 rok.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
29.20 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro