Reklama
Reklama

Od kilku miesięcy na placu budowy nie dzieje się nic. "Mieszkańcy niszczą auta"

fot. Telewidzka WTK
fot. Telewidzka WTK

Chodzi o inwestycje na Głuszynie.

"Zwracam się do Państwa z prośbą o interwencję medialną w sprawie opuszczonej trzy miesiące temu inwestycji Aquanet SA na ulicy Głuszyna pomiędzy ulicą Ożarowską a ul. Głuszyna okolice nr 58, próbę nacisku i zmobilizowania Aquanetu do szybkiego zakończenia inwestycji oraz próbę uzyskania jasnej deklaracji daty, do kiedy nawierzchnia na ww. odcinku drogi zostanie przywrócona do stanu sprzed rozpoczęcia inwestycji" - napisała kilka dni temu telewidzka WTK.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

"Zaniedbania Aquanetu powodują niszczenie aut mieszkańców Głuszyny a także niszczenie pojazdów MPK, za co płacą wszyscy podatnicy miasta Poznania" - dodała.

Aquanet realizuje w tym miejscu inwestycję związaną z kanalizacją sanitarną i przepompownią ścieków. Jak w rozmowie z Radiem Poznań przyznała rzeczniczka spółki Zofia Koszutska-Taciak, zrealizowano około 60 procent zaplanowanych prac. Wykonawca przerwał je z powodu problemów finansowych.

"W ramach inwestycji została wykonana sieć kanalizacyjna z przyłączami między innymi w ulicach Domejki, Czekanowskiego, Rzewuskiego, Arctowskiego. Nawierzchnia w ulicy Głuszyna nie została jeszcze odtworzona, ponieważ nie zostały jeszcze zakończone prace związane z budową sieci kanalizacyjnej w tej ulicy. W chwili obecnej wykonawca inwestycji przechodzi restrukturyzację. Aquanet podejmuje wszelkie możliwe działania, aby jak najszybciej ukończyć inwestycję i przywrócić nawierzchnię ulicy do stanu pierwotnego" - przekazała.

Dodano, że dla bezpieczeństwa ograniczono prędkość do 30 km/h, a przy studzienkach wykonano tymczasowe asfaltowanie. Na razie nie wiadomo, kiedy wykonawce będzie kontynuował rozpoczęte w maju prace. Więcej ma być wiadomo w październiku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
-1℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
83.94 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro