Reklama
Reklama

Nie dość, że nie działała klimatyzacja, to jeszcze pasażerka położyła gołe nogi na siedzenie

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Upały we wrześniu, to rzadkość. Z jednej strony są przedłużeniem wakacji, z drugiej niosą za sobą przykre konsekwencje.

Pasażer pociągu relacji Poznań-Odolanów uskarżał się na doskwierający upał. Zauważył również kobietę, która położyła gołe nogi na fotelu.

Dziś w pociągu po godzinie 15:00 przy takich upałach w części składu nie działała klimatyzacja. Do tego jedna z pasażerek położyła gołe nogi na fotelu znajdującym się naprzeciwko niej. Nikt nie zwrócił jej uwagi na niestosowne zachowanie - wiadomość wpłynęła do redakcji epoznan.pl w poniedziałek po godzinie 15:00.

Wielokrotnie na łamach epoznan.pl poruszaliśmy temat nieobyczajnego zachowania w komunikacji publicznej, pisaliśmy głównie o pasażerach tramwaju. Tym razem sprawa dotyczy zachowania w pociągu, jednak zasady norm towarzyskich są takie same i obowiązują w każdym pojeździe komunikacji publicznej.

Specjaliści z POLREGIO, którzy na co dzień również zmagają się z tego typy zachowaniem podróżujących wydali nawet oficjalny poradnik skierowany do pasażerów - Zdejmowanie butów podczas podróży nie jest eleganckie i może przeszkadzać twoim współpasażerom. To nie prywatna przestrzeń, dlatego należy dbać o to, by swoim zachowaniem nie pogarszać komfortu jazdy innym. Tyczy się to również kładzenia butów na siedzenia. Naniesiony brud może przyczynić się do powstania plam na ubraniach tych, którzy zajmą to miejsce w przyszłości.

POLREGIO nagrało nawet film, na którym podpowiada, jak zachować się w pociągu - Nie zdejmuj butów i nie kładź nóg na fotelach - to jedna z wielu porad dotycząca dobrego zachowania w pociągu. POLREGIO również poleca, aby nie zakłócać ciszy innym współpasażerom poprzez głośne rozmowy telefoniczne.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Ulewa i wichura w Wielkopolsce. Woda wdarła się do szpitala
24℃
17℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
7.21 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro