Reklama
Reklama

Unilever inwestuje 90 mln złotych w poznańską fabrykę. Dzięki nowej linii produkcyjnej ma powstawać 600 tysięcy opakowań zupy dziennie

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

To kolejna inwestycja w fabrykę przy ulicy Bałtyckiej.

W lipcu 2017 roku informowaliśmy, że zakończyła się budowa nowej hali produkcyjnej o powierzchni 3000 metrów kwadratowych w fabryce Unilever. Teraz ta sama firma zainwestuje 90 milionów złotych w budowę nowej linii produkcyjnej w naszym mieście. - Pozwoli ona na zwiększenie mocy produkcyjnych kategorii ramen dla marek Knorr, Unox oraz Amino. Pełna automatyzacja pozwoli na wydajność na poziomie 600 tys. opakowań na dobę - informuje inwestor.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

W Polsce znajdują się trzy fabryki Unilevera, ale to ta poznańska produkuje największy tonaż spośród wszystkich fabryk w Europie - średnio około 10 tysięcy ton produktów miesięcznie. - Inwestycja powstanie zgodnie z najwyższymi standardami środowiskowymi, pozwalającymi m.in. na optymalizację zużycia energii elektrycznej i wody. Zapewni również wysoką efektywność procesu produkcyjnego - dodaje.

Nowe produkty, które powstaną w poznańskiej fabryce, trafią na rynek nie tylko w Polsce, ale też w Holandii, na Węgrzech i w innych europejskich krajach. Budowa nowej linii produkcyjnej ma ruszyć jeszcze w tym roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
131.04 μg/m3
Bardzo zły
Zobacz pogodę na jutro