Reklama
Reklama

W wielkopolskim mieście podniesiono opłaty za wodę i ścieki o 20%. Rosną również czynsze w spółdzielniach. "Myślałam, że padnę na zawał"

ZDJECIE ILUSTRACYJNE. | fot. Obrazy Wikimedia
ZDJECIE ILUSTRACYJNE. | fot. Obrazy Wikimedia

Chodzi o Leszno.

Mieszkańcy są zbulwersowani wysoką podwyżką za wodę oraz rosnącym czynszem w spółdzielniach.

Mieszkacie w blokach w Lesznie? Otrzymaliście nowe stawki opłat, które obowiązują od września? To zapewne są one wyższe niż dotychczasowe - ostrzega swoich czytelników portal leszno24.pl

Okazuje się bowiem, że cena za wodę i ścieki poszła w górę o 20%. Jak wskazuje leszczyński portal, podwyżki są efektem decyzji podjętej przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Stawka obowiązuje już od połowy lipca, teraz dochodzi podwyżka za czynsz uiszczany do spółdzielni.

Jeden z czytelników leszczyńskiego portalu napisał do redakcji o zawiadomieniu czynszowym. Czytelnik ten posiada 4-osobową rodzinę, dwoje dorosłych członków i dwoje dzieci. Podwyżka za wodę i ścieki spowodowała również większą kwotę opłat do spółdzielni - Wcześniej zamykała się w kwocie 987,82 złote, teraz to 1007,26 zł. Można uznać, że tylko 20 zł, ale przypomnijmy, że czynsze w Lesznie mocno wzrosły na przełomie roku z powodu podwyżek taryf za ciepło i podgrzanie wody. Każda kolejna, choćby niewielka podwyżka, jest coraz bardziej kłopotliwa - informuje leszczyński portal.

Jak zobaczyłam te podwyżkę o 60 złotych za podgrzanie, to myślałam, że padnę na zawał - skomentowała mieszkanka Leszna w mediach społecznościowych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
4℃
Poziom opadów:
8.5 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
7.31 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro