Reklama
Reklama

Rozbiórka Galerii Malta z utrudnieniami. Jest skarga na decyzję o wyburzeniu

fot. Galeria Malta
fot. Galeria Malta

Trzy podmioty zaskarżyły pozwolenie na zburzenie centrum handlowego w Poznaniu. Zgodę, na wniosek właściciela, firmy Beichun, wydał w lipcu urząd miasta.

W połowie lipca zrobiło się głośno o tym, że właściciel obiektu złożył w Urzędzie Miasta wniosek o rozbiórkę budynku położonego w sąsiedztwie Jeziora Maltańskiego. Pod koniec lipca Gazeta Wyborcza poinformowała, że urzędnicy 21 lipca wydali pozwolenie na rozbiórkę.

Do sprawy wraca dziś Radio Poznań. Jak poinformowano, trzy podmioty zaskarżyły pozwolenie na wyburzenie poznańskiej galerii. Dyrektor Wydziału Urbanistyki i Architektury, Piotr Sobczak przekazał, że skargę złożyły Narodowy Bank Polski, wspólnota mieszkaniowa z ulicy Kaliskiej oraz dzierżawca lokalu wewnątrz galerii.

"Przedmiot skargi to jest kwestia zapoznania się ze strony tych osób, na ile ta rozbiórka będzie rzutowała na ich nieruchomość. Tam pojawił się wątek, że mieszkańcy chcieliby, ażeby w wyniku rozbiórki galerii nie powstała nowa zabudowa mieszkaniowa, a w przypadku podmiotu dzierżawiącego jest problem związany z umowami wiążącymi przedsięwzięcie z właścicielem galerii, trwająca umowa, kwestia utraty korzyści i tak dalej" - mówi.

Rozpatrzeniem skargi zajmuje się Urząd Wojewódzki.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
17℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
8.36 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro