Reklama
Reklama

Od dziś zmieniają się stawki opłat za przejazd płatnymi odcinkami Autostrady Wielkopolskiej!

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Autostrada Wielkopolska
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Autostrada Wielkopolska

Przypominamy. Zapłacimy więcej.

Zgodnie zapowiedziami zmiana stawek opłat za przejazd 150 km koncesyjnym odcinkiem autostrady A2 została wprowadzona 11 września. Od godziny 6.00 rano za przejazd każdym z trzech 50 km odcinków autostrady pomiędzy Nowym Tomyślem a Koninem musimy zapłacić teraz więcej.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Kierowcy samochodów osobowych za przejazd jednym odcinkiem zapłacą o 2 złote więcej, a więc już 30 złotych ( do tej pory było to 28 złotych). To 60 groszy za kilometr i 90 złotych za przejazd trzema 50-kilometrowymi odcinkami autostrady pomiędzy Nowym Tomyślem a Koninem.

Opłata za przejazd samochodów kategorii drugiej wzrośnie z 43 do 47 złotych, a trzeciej kategorii - z 66 do 72 złotych. Pojazdy kategorii czwartej zamiast 100 złotych będą płacić 109 złotych, a kategorii piątej zamiast 280 złotych już 300 złotych. Za przejazd motocyklem (kat.6) zapłacimy teraz 15 złotych.

Ostatnia podwyżka miała miejsce w marcu 2023 roku. Jak teraz podkreślono, zmiana związana jest z utrzymującą się presją inflacyjną oraz wysokimi stopami procentowymi, które to elementy wpływają na wzrost kosztów utrzymania autostrady.

Opłata za przejazd odcinkiem autostrady A2 Świecko - Nowy Tomyśl pozostaje bez zmian.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

5℃
0℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
33.52 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro