Reklama
Reklama

Łóżka dla rodziców małych pacjentów trafiły do poznańskiego szpitala. "Krok po kroku zmieniamy rzeczywistość"

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Szpital Kliniczny im. Karola Jonschera UM w Poznaniu / FB
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Szpital Kliniczny im. Karola Jonschera UM w Poznaniu / FB

Pięć łóżek od Fundacji Ronalda McDonalda trafiło do Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Z łóżek będą korzystać rodzice, którzy podczas hospitalizacji pozostają cały czas ze swoim dzieckiem w Klinice Pneumonologii, Alergologii Dziecięcej i Immunologii Klinicznej. Jak podkreślono, są one wygodne, praktyczne, a przede wszystkim stoją blisko łóżka chorego dziecka. W ciągu dnia po złożeniu służą jako fotel, zajmując niewiele miejsca. Wieczorem można jednym ruchem z powrotem zamienić je w wygodne miejsce do spania.

"Takie łóżka są niezastąpione w czasie każdego pobytu rodzica w szpitalu! Fundacja Ronalda McDonalda razem z donatorami wspierającymi misję "Aby rodzina mogła być razem" podarowała już ponad tysiąc łóżek szpitalom we wszystkich województwach, aby żadna mama i żaden tato nie musieli spać na podłodze. Szpital przyjazny całej rodzinie dziecka-pacjenta zaczyna się od łóżka dla rodzica. Krok po kroku zmieniamy rzeczywistość publicznych szpitali dziecięcych" - podkreśla Katarzyna Rodziewicz, Prezes Zarządu i Dyrektor Wykonawcza Fundacji Ronalda McDonalda.

"Serdecznie dziękuję Fundacji Ronalda McDonalda za wsparcie naszego szpitala. Łóżka dla rodziców, które Państwo dziś przekazujecie, to cenna pomoc, która znacząco poprawi komfort pobytu rodziców towarzyszących swoim dzieciom w szpitalu. Jestem przekonany, że dzięki bliskości swoich rodziców nasi mali pacjenci będą szybciej wracać do zdrowia" - zaznacza dr n. med. Paweł Daszkiewicz, Dyrektor Naczelny Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu.

Pięć łóżek dla poznańskiej lecznicy sfinansował i przekazał Rafał Maćkowiak, licencjobiorca McDonald's Polska, prywatnie Przyjaciel Fundacji. "Pobyt dziecka w szpitalu to dla całej rodziny trudny i stresujący czas. Łóżko dla rodzica daje coś niezmiernie ważnego dla małych pacjentów i ich opiekunów - daje bliskość. To właśnie ona pomaga radzić sobie z chorobą. Łóżka dla rodziców to również gwarancja, że rodzice będą mogli odpowiednio odpocząć i zregenerować się, co jest niezbędne do zapewnienia opieki dziecku" - podkreśla Rafał Maćkowiak.

Każdy może stać się Ambasadorem misji "Aby rodzina mogła być razem" i pościelić komuś łóżko. Jak przekazano, wystarczy zbadać potrzeby szpitala w danej miejscowości, połączyć siły np. z lokalnymi przedsiębiorcami i z pomocą Fundacji Ronalda McDonalda zrealizować zakup łóżek dla rodziców.

Łącznie Fundacja przekazała już 1028 łóżek 54 szpitalom w całej Polsce.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
32.21 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro