Reklama
Reklama

Rusza remont kolejnej ważnej poznańskiej ulicy. Ma trwać do końca października

fot. ZDM Poznań
fot. ZDM Poznań

Za kilka dni rozpoczyna się remont na ul. Reymonta.

Jak zapowiedziano, prace będą prowadzone na odcinku od ul. Wyspiańskiego do ul. Chociszewskiego (po stronie zachodniej). "W trakcie prac sfrezowana zostanie stara, w wielu miejscach mocno już zniszczona nawierzchnia i ułożona będzie nowa, wymienione będą krawężniki. Remont obejmie także chodnik po stronie zachodniej. Dzięki temu wszyscy użytkownicy ulicy będą mogli przemieszczać się w bardziej komfortowych warunkach" - zapowiada Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Z uwagi na duży zakres - roboty prowadzone będą etapami. "Wygrodzenia będą wprowadzane w zależności od etapu - na prawym (najpierw) lub lewym (później) pasie jezdni. W pierwszych dniach wygrodzenie będzie w rejonie skrzyżowania z ul. Taborową, zapewniony będzie wjazd i wyjazd z tej ulicy" - dodaje rzeczniczka.

Prace będą prowadzone pod ruchem, czyli ulica będzie przejezdna. Przedstawiciele ZDM sugerują kierowcom omijanie ulicy Reymonta na wspomnianym odcinku. "Proponujemy przejazd np. ul. Grunwaldzką i Grochowską, na której tymczasowo zostaną zniesione ograniczenia dotyczące dopuszczalnej masy całkowitej jadących pojazdów" - dodaje Kaniewska.
Z utrudnieniami w rejonie prac muszą się liczyć także piesi. Zawężane lub zamykane mogą być czasowo fragmenty chodnika.

Prace rozpoczną się w najbliższy wtorek, 12 września, a zakończyć się mają 31 października. Jak zaznaczono, pace brukarskie na chodniku mogą potrwać do połowy listopada.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
-1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
99.05 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro