Reklama

Trasa kórnicka: kiedy wrócą tramwaje?

Trzeba jeszcze poczekać.

- Osiedle Lecha po prawej i pytanie kiedy tędy pojedzie tramwaj. Rok temu była informacja, że prace potrwają do września 2023 roku. Nikt tu nie pracuje. Mamy 14.33. Czy my już tak leżymy w tym Poznaniu jak obok te nieułożone szyny? - dopytuje nasz Czytelnik.

Maja Chłopocka z Poznańskich Inwestycji Miejskich przyznaje, że sporo się tu dzieje. - Na odcinku od ul. Kórnickiej do Milczańskiej trwają prace związane m.in. z zabudową torowiska roślinnością, siecią trakcyjną i zasilaniem peronów oraz sygnalizacji świetlnych - wyjaśnia. - Na pozostałym odcinku trwa budowa konstrukcji torowiska, peronów i nowych chodników oraz dróg rowerowych. Zakończyły się już roboty związane z budową nowego układu drogowego - przedłużenia ul. Pleszewskiej. Nowy odcinek drogi jest dostępny dla mieszkańców - dodaje.

Choć nieoficjalnie mówiło się o tym, że tramwaje być może wrócą na trasę już we wrześniu, zaawansowanie prac pokazuje, że jest to niemożliwe. Oficjalna wersja mówiła o końcu prac wraz z końcem bieżącego roku. - Zgodnie z obecnym harmonogramem prac ruch tramwajowy powinien zostać przywrócony do końca bieżącego roku - kończy Chłopocka.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla całego regionu! Podniesiono stopień!
24℃
13℃
Poziom opadów:
7.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
13.00 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro