Reklama
Reklama

Zaskakujący pomysł ze Stobnicy: przy kontrowersyjnym zamku utworzono ścieżkę spacerową. Za zobaczenie murów z zewnątrz trzeba zapłacić!

fot. stobnica.com
fot. stobnica.com

Od lat piszemy o zamku w Stobnicy, ale to prawdziwa nowość.

Zamek w Stobnicy powstaje od 8 lat na obszarze chronionym Natura 2000 Puszcza Notecka. Ma 15 kondygnacji, w tym 1 podziemną oraz ma się w nim znaleźć 46 mieszkań. Inwestorem jest spółka D.J.T. z Poznania. Szacuje się, że cała inwestycja może kosztować 400 mln złotych. W maju portal businessinsider.com.pl podawał, że inwestycja jest już na ukończeniu i są duże szanse, że całość zostanie zakończona w tym roku.

Choć zwykli śmiertelnicy nie mogą wejść do zamku, jeszcze do niedawna w ogóle nie mogli pojawiać się w jego okolicy. Sytuacja właśnie się zmieniła. Przy zamku utworzono właśnie leśną ścieżkę edukacyjną. - W trakcie spaceru po Leśnej Ścieżce Edukacyjnej przy Zamku w Stobnicy czekają na Państwa nie tylko zapierające dech w piersiach widoki i nastrojowa sceneria naturalnego pejzażu, ale także wiele ciekawostek przyrodniczych, ornitologicznych i architektonicznych - informują pomysłodawcy projektu.

Co istotne, ze ścieżki można skorzystać tylko po zakupieniu biletu przez internet. Ceny zaczynają się od 30 złotych za osobę. - Spacer Leśną Ścieżką Edukacyjną trwa około 1,5 godziny. W tym czasie odwiedzicie Państwo kilka tematycznych przystanków, z których każdy jest prawdziwą skarbnicą wiedzy na temat otaczającej nas przyrody, jak i powstającego tu Zamku. Na poszczególnych etapach czekają na Państwa atrakcyjne ciekawostki i odpowiedzi na zaskakujące pytania. Dowiecie się m.in.: Co zjadło Puszczę Notecką w latach 20. ubiegłego stulecia? Ile samochodów trzeba położyć na szali, aby zrównoważyć wagę Zamku w Stobnicy? Czym jest Sobótka, Kośmin i Izer? Jaka "osobistość" zamieszka w koronie wieży głównej? - dodają.

Pomysłodawcy zaznaczają, że w ramach posiadanego biletu nie można wejść na teren zamku. Można natomiast podziwiać jego "majestatyczne" mury z zewnątrz. Można też... zrobić zakupy w sklepie z pamiątkami i wypić kawę w kawiarni. Nie zapomniano też o toaletach.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.54 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro