Reklama
Reklama

W Poznaniu powstał nowy skwer z naturalnym placem gier i zabaw

fot. ZZM
fot. ZZM

Znajduje się przy ulicy Burszty na Świerczewie.

O tym, że zaniedbany teren przy ulicy Burszty przejdzie metamorfozę, pisaliśmy już w kwietniu. Chodzi o grunt o powierzchni ponad 4000 metrów kwadratowych, który jest miejscem spływu wód opadowych do cieku Górczynka. Prace rozpoczęły się wiosną i ich główna część już się zakończyła.

- Jednym z głównych osiągnięć tego projektu jest dbałość o istniejącą florę. ZZM oczekiwał od projektu, aby podkreślić harmonię z naturą, zachowując istniejące drzewa i wykorzystując je jako integralną część przestrzeni. Wyróżniającym się elementem jest mostek, który umożliwił poprowadzenie alejki bez ingerencji w korzenie okazałego drzewa. Nad całym projektem miał nadzór także herpetolog - zaznacza Zarząd Zieleni Miejskiej.

Centralną częścią nowego skweru jest naturalny plac zabaw, na którym można znaleźć m.in. ścieżkę sensoryczną i domek w formie wiklinowego kosza. Mieszkańcy mają też do dyspozycji ścieżki, ławki, leżaki i kosze na śmieci. - Kolejny etap tego projektu, planowany na jesień, obejmie dosadzenie nowej roślinności, co dodatkowo urozmaici ekosystem skweru, tworząc przyjazne siedlisko dla różnorodnych gatunków flory i fauny.

Nie można też zapomnieć o rozwiązaniach wodnych - na terenie pojawiły się dwa obniżenia, które mają wyłapywać wodę deszczową.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
4.9 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
15.38 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro