Reklama
Reklama

Zatrzymano sprawcę zabójstwa. Strzelił do byłej żony z broni, którą sam skonstruował. Ponad 40 lat po tym, jak wyrzuciła go z domu

fot. asta24.pl
fot. asta24.pl

Chodzi o zdarzenie z północy regionu.

Już w środę informowaliśmy o tragedii, jaka rozegrała się w jednym z domów we wsi Paruszka na terenie powiatu złotowskiego. Wiadomo było, że doszło do zabójstwa - zginęła mieszkanka budynku. Strzelono do niej w twarz.

Sprawą zajęli się policjanci i zatrzymali mężczyznę odpowiedzialnego za zabójstwo. Jak wyjaśnia Damian Pachuc ze złotowskiej policji, ciało 71-letniej kobiety odnalazł jeden z mieszkańców okolicy. Natychmiast jasne się stało, że doszło do zbrodni. - Zebrane informacje pozwoliły wytypować sprawcę zabójstwa i zatrzymano 85-letniego mężczyznę - byłego męża kobiety. Podejrzany to mieszkaniec województwa opolskiego, który przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia w tej sprawie - tłumaczy. Do byłej żony strzelał z broni, którą sam skonstruował.

W czwartek ma zapaść decyzja o tym, czy mężczyzna trafi do tymczasowego aresztu. Grozi mu dożywocie.

Z ustaleń Radia Poznań wynika, że para nie była razem od ponad 40 lat. Wówczas to kobieta, zaledwie kilka miesięcy po ślubie, wyrzuciła męża z domu. To miało być powodem zabójstwa sprzed kilku dni.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
6.47 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro