Reklama
Reklama

Piękna pogoda, a plaża na Strzeszynku ogrodzona płotem. POSiR wynajął ją na komercyjną imprezę

fot. Monika
fot. Monika

Nasza Czytelniczka nie kryje zdziwienia.

- Jezioro Strzeszyńskie zamknięte z powodu eventu prywatnej firmy. Zero informacji gdziekolwiek na ten temat, ludzie z dziećmi na urlopach wykorzystujący ostatnie fajne dni ciepłej pogody odcięci od linii brzegowej - napisała do nas Monika. - Po interwencji policji łaskawie wydzielili metr od wody. Wstyd dla wszystkich, że normalny człowiek jak zwykle przegrywa z pieniądzem organizatorów tandetnej imprezki - dodaje.

Okazuje się, że Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji wynajęły plażę na komercyjną imprezę. - Plaża jest wynajęta od środy do piątku włącznie - mówi nam Filip Borowiak z POSiR-u. Jak zaznacza, stosowna informacja pojawiła się we wtorek w mediach społecznościowych POSiR-u. - Jest ograniczony dostęp do pomostów przy kąpielisku, ale mieszkańcy mają dostęp do mola i do dzikiej plaży - dodaje.

Borowiak podkreśla, że jest już po sezonie, kąpielisko nie jest strzeżone i nie są prowadzone badania wody. - Zdecydowaliśmy się na wynajęcie terenu w dni powszednie wiedząc, że największe zainteresowanie plażą jest w weekendy. Przychód z tego wynajmu przeznaczymy na wyposażenie kąpieliska. Staramy się wynajmować teren jak najrzadziej, ale równocześnie szukamy możliwości uzyskania przychodu - tłumaczy.

 • Aktualizacja
  środa, 6.09.2023 r., godz. 18.40
  Aktualizacja
  środa, 6.09.2023 r., godz. 18.40
  Nasi Czytelnicy skarżą się także na brak toalet.
 • Aktualizacja
  czwartek, 7.09.2023 r., godz. 08.57
  Aktualizacja
  czwartek, 7.09.2023 r., godz. 08.57
  Jak poinformował nas Borowiak, toalety są, ale zostały przestawione. Znajdują się przy molo i placu zabaw.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To może być niebezpieczna noc. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
27℃
14℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
7.77 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro