Reklama
Reklama

Jak oszczędzić na odprowadzaniu ścieków?

W ramach kampanii "Z sieci płyną korzyści" Aquanet edukuje i zachęca mieszkańców do podłączeń do sieci. Przypomina o tym, że na każdym właścicielu nieruchomości, który posiada możliwość przyłączenia się do istniejącej sieci kanalizacji sanitarnej, ciąży ustawowy obowiązek. Wynika on z faktu, że sieć to gwarancja bezpiecznego odprowadzania ścieków prosto do oczyszczalni, a także troska o środowisko naturalne.

Korzyści, jakie wynikają z podłączenia jest kilka. Pierwsza i najważniejsza to oszczędność czasu i pieniędzy. Odprowadzanie ścieków do kanalizacji sanitarnej jest tańsze niż utrzymywanie szczelnego zbiornika bezodpływowego. Nie trzeba też pamiętać o terminach i kosztach wywozu szamba oraz telefonach do firm asenizacyjnych.

Podłączenie do sieci kanalizacji sanitarnej należy traktować w kontekście inwestycji długofalowej. Oznacza ona nie tylko korzyść dla portfela, ale i dla całego środowiska. Nieszczelne szambo stanowi bowiem poważne zagrożenie dla czystości wód gruntowych i powierzchniowych. Dodatkowo decydując się na nią, znacząco podnosisz wartość swojej nieruchomości.

Więcej szczegółów znajdziesz na: https://www.aquanet.pl/z-sieci-plyna-korzysci/.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
57.33 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro